İFB-2010 Konuklarımız: Mehmet Kaçmaz


1978 Ünye doğumlu fotoğrafçımız Mehmet Kaçmaz 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu.

1999 Marmara Depreminden sonra İzmit Bekirpaşa Çadırkenti’nde Dayanışma Gönüllüleri Derneği ve Fransız Les Enfants du Monde örgütünce yürütülen Depremden Sonra-Fotoğrafçı Çocuklar atölyesinde yer aldı. 2003 yılında Özcan Yurdalan’la birlikte bu atölyenin deneyim ve felsefesini konu alan Çocuklarla Fotoğraf kitabını hazırladı.

İlerleyen yıllarda çeşitli kurumlarda (Fotoğrafevi, Fototrek, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Plato Film Okulu, Fotoğraf Vakfı) dersler verdi. 2004 yılında Nar Photos Fotoğraf Ajansına katıldı. 2006 yılında İstanbul be Erivan’dan 10 fotoğrafçının birlikte yürüttüğü “Merhabarev, Erivan-İstanbul” çalışmasında yer aldı. Anadolu’nun çeşitli illerinde çocuklar ve gençlere yönelik atölye çalışmalarında yer aldı.
Fotoğraf Vakfı’nın kurucu üyelerinden ve eğitmenlerinden biridir. Halen Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisinde Basın ve Belgesel Fotoğraf Tarihi dersleri veriyor.

2003 yılından bu yana kişisel projeleri üzerinde çalışıyor bunun yanında yerli ve uluslar arası dergi ve gazeteler için editoryal fotoğraflar çekiyor. Fotoğraflarının yayınlandığı dergi ve gazeteler arasında GEO Türkiye, Almanya, Fransa ve International edisyonları, Le Point, Marie France, Precious Magazine, Frankfurter Allegemiene Zeitung, SkyLife, Ulusoy Traveler, Express gibi yayınlar yer almakta.


Detaylı bilgi için:

www.narphotos.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder